Un equip d’equips

El CJB el formen entitats, secretariat i equip tècnic. L’equip tècnic i el secretariat el formen persones que desenvolupen diferents tasques per a l’organització.

El Secretariat el formen actualment 9 representats electes de diferents entitats membres de ple dret del CJB. És l’òrgan  ordinari  i d’execució de linies del CJB. En poden formar part fins a un total d’12 persones.

L’equip tècnic actualment el formen 7 persones, les quals executen les decisions preses en el si del secretariat, els espais de participació i donen suport en la consecució de les línies aprovades en assemblea anualment.

    Secretariat

  • Carla Barrenechea

    Copresidència- Acció Escolta de Catalunya

    Contacte: presidencia@cjb.cat
    És responsable dels programes de Territori i Associacionisme Educatiu, i referent de l’Espai Jove La Fontana.

  • Alejandro Pérez Pérez

    Copresidència- Associació Universitària Sin Vergüenza

    Contacte: vicepresidencia@cjb.cat
    És responsable dels programes de LGBTI, Emancipació i Polítiques, i referent del CRAJ.

  • Carme Lleó Ribal

    Administradora- Joventut Nacionalista de Catalunya

    Contacte: clleo@cjb.cat
    És responsable dels programes de Gènere, Sostenibilitat i Polítiques.

  • Rivo Varela Mata

    Secretari- Plataforma Infantil i Juvenil de Les Corts

    Contacte: rvarela@cjb.cat
    És responsable dels programes d’Associacionisme educatiu, Territori i Aixada Antiracista

  • Joan Josep Bestard Bou

    Vocal- Assemblea per la Diversitat

    Contacte: jbestard@cjb.cat
    És responsable dels programes de Cultura Dispersa i Oci Alternatiu i Diversitat Funcional.

  • Beatriz Julieta Blanco Rojas

    Vocal- Associació d'Estudiants de Ciències de la Salut

    Contacte: bblanco@cjb.cat
    És responsable dels programes de LGBTI, Salut, Internacional i Drogues.

  • Cristina Castilla Martínez

    Vocal- Boca Ràdio

    Contacte: ccastilla@cjb.cat
    És responsable dels programes de Cooperació i Aixada Antiracista.

  • Ismael Benito Altamirano

    Vocal- Joventut Comunista de Catalunya

    Contacte: ibenito@cjb.cat / secre.emancipacio@cjb.cat
    És responsable dels programes d’Emancipació i Cultura.

  • Lluís Forcadell i Díez

    Vocal- Associació d'Estudiants Progressistes

    Contacte: llforcadell@cjb.cat
    És responsable dels programes de Món estudiantil i Sostenibilitat.