Un equip d’equips

El CJB el formen entitats, secretariat i equip tècnic. L’equip tècnic i el secretariat el formen persones que desenvolupen diferents tasques per a l’organització.

El Secretariat el formen actualment 10 representats electes de diferents entitats membres de ple dret del CJB. És l’òrgan  ordinari  i d’execució de linies del CJB. En poden formar part fins a un total d’12 persones.

L’equip tècnic actualment el formen 25 persones, dividides en 4 equips, les quals executen les decisions preses en el si del secretariat, els espais de participació i donen suport en la consecució de les línies aprovades en assemblea anualment, a més de gestionar els serveis i l’equipament que el CJB encapçala: el Punt InfoJOVE Gràcia, el Centre de Recursos per a les Associacions Juvenils (CRAJ) i l’Espai Jove La Fontana.

    Secretariat

  • AnnSq

    Ann Desola

    Presidència- Associació de Joves Estudiants de Catalunya (AJEC)

    Contacte: presidencia@cjb.cat
    És responsable dels projectes Bòsnia i Visc, Convisc, Participo!

  • LuisSq

    Luis Fernández

    Vicepresidència- Acció Escolta de Catalunya (AEC)

    Contacte: vicepresidencia@cjb.cat
    És responsable d’Educatives, Emergència Climàtica i Polítiques

  • miguel-web

    Miguel Morilla

    Secretari- Associació d'Estudiants Progressistes

    Contacte: mmorilla@cjb.cat
    És responsable d’Estudiantils i Habitatge

  • EricSq

    Eric Morillo

    Administrador- ALC Stronghold

    Contacte: emorillo@cjb.cat
    És responsable dels programes d’Univers Alternatiu, Cultura, Lali Jove i referent de Comunicació.

  • MartaSq

    Marta Torns

    Vocal- Esplais Catalans (Esplac)

    Contacte: mtorns@cjb.cat
    És responsable de Salut i referent del CRAJ

  • marc-web

    Marc Usart

    Vocal- Associació Sin Vergüenza

    Contacte: musart@cjb.cat

  • winkelmann-web

    Anna Winkelmann

    Vocal- Confluència Jove

    Contacte: awinkelmann@cjb.cat

  • lahbib-web

    Lahbib Sidahmed Hamdi

    Vocal- Sahara Dempeus

    Contacte: lsidahmed@cjb.cat
    És responsable del projecte Sàhara

  • patty-web

    Patty Scherk

    Vocal- Joventut Nacionalista de Catalunya (JNC)

    Contacte: pscherk@cjb.cat

  • Jan Bas

    Vocal- Joves Socialistes de Catalunya (JSC)

    Contacte: jbas@cjb.cat
    És responsable d’Ocupació.