Un equip d’equips

El CJB el formen entitats, secretariat i equip tècnic. L’equip tècnic i el secretariat el formen persones que desenvolupen diferents tasques per a l’organització.

El Secretariat el formen actualment 9 representats electes de diferents entitats membres de ple dret del CJB. És l’òrgan  ordinari  i d’execució de linies del CJB. En poden formar part fins a un total d’12 persones.

L’equip tècnic actualment el formen 26 persones, dividides en 4 equips, les quals executen les decisions preses en el si del secretariat, els espais de participació i donen suport en la consecució de les línies aprovades en assemblea anualment, a més de gestionar els serveis i l’equipament que el CJB encapçala: el Punt InfoJOVE Gràcia, el Centre de Recursos per a les Associacions Juvenils (CRAJ) i l’Espai Jove La Fontana.

    Secretariat

  • marc-web

    Marc Usart

    Presidència- Associació Sin Vergüenza

    Contacte: presidencia@cjb.cat
    És responsable de Territori

  • legildeweb

    Alba Legide

    Vicepresidència- Boca Ràdio

    Contacte: vicepresidencia@cjb.cat
    És responsable d’Oci i Cultura Dispersa

  • miguel-web

    Miguel Morilla

    Tresorer- Associació d'Estudiants Progressistes

    Contacte: mmorilla@cjb.cat
    És responsable d’Habitatge i Ocupació

  • patty-web

    Patty Scherk

    Secretària- Joventut Nacionalista de Catalunya (JNC)

    Contacte: pscherk@cjb.cat
    És responsable de Justícia Global, el CRAJ i l’Espai Jove La Fontana

  • franqueloweb

    David Franquelo

    Vocal- Esplac

    Contacte: dfranquelo@cjb.cat
    És responsable d’Educatives i el projecte VCP

  • winkelmann-web

    Anna Winkelmann

    Vocal- Joves d'Esquerra Verda (JEV)

    Contacte: awinkelmann@cjb.cat
    És responsable de Feminismes i Emergència Climàtica

  • lahbib-web

    Lahbib Sidahmed Hamdi

    Vocal- Sahara Dempeus

    Contacte: lsidahmed@cjb.cat
    És responsable del projecte Sàhara i la Lali Jove

  • Clàudia Folguera

    Vocal- Acció Escolta de Catalunya (AEC)

    Contacte: cfolguera@cjb.cat
    És responsable d’Educatives i el projecte VCP

  • Marta Giráldez

    Vocal- AJEC

    Contacte: mgiraldez@cjb.cat
    És responsable d’Estudiantils i Salut